SpaceX вивела на орбіту 53 супутники Starlink для розширення доступу

Ракета Falcon 9 компанії SpaceX вивела на орбіту ще 53 супутники системи Starlink із космічрного центру Кеннеді у Флориді. Про це повідомляє прес-службу SpaceX. За даними компанії, нові супутники розширять можливості широкосмугового доступу для відеодзвінків і потокового мовлення через супутниковий інтернет. Після запуску супутників перша ступінь Falcon 9 приземлилася на безпілотний корабель «A Shortfall of Gravitas», дислокований в Атлантичному океані. Це був 13-й політ для ракети-носія Falcon 9, що підтримує цю місію, яка раніше запускала GPS III-3, Turksat 5A, Transporter-2, а тепер 10 місій Starlink. Як повідомлялося, Ілон Маск заявив, що його компанія SpaceX доставила в Україну 15 000 інтернет-комплектів Starlink за останні три місяці.


ІТ-армія атакувала за тиждень близько 600 російських ресурсів – Мінцифри

ІТ-армія атакувала близько 600 російських ресурсів за тиждень, і серед них інтернет-провайдери, ЗМІ та інформаційні системи. Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації. Із 30 травня до 5 червня включно було атаковано близько 600 російських онлайн-ресурсів. Зокрема, росіянам було складно заплатити за інтернет через потужні атаки на особисті кабінети їхніх провайдерів. Крім того, сотні регіональних ЗМІ, які поширюють путінську пропаганду та підтримують війну проти України, стабільно «лежать» тижнями. Також цього тижня ІТ-армія взяла курс на атаку російських інформаційних систем (ІС), що забезпечують збирання, пошук, обробку та пересилання інформації. Через атаки росіянам складно було скористатися такими ІС: ІС Міністерства праці та соціального захисту РФ. Уся інформація, що містилася в інформаційній системі міністерства, була недоступна; ІС житлового будівництва, куди забудовники вносять відомості по об’єкту, що будується, з урахуванням виданих органом місцевого самоврядування дозволів на будівництво та дозволів на введення в експлуатацію; ІС ресурсу про землю та нерухомість, який містить набір відомостей, що дає змогу отримувати інформацію про певну територію, зокрема для будівництва або надання земельної ділянки; ІС насінництва, яка використовується для внесення даних про висіяне насіння в єдиний реєстр. У міністерстві зазначають, що ІТ-армія продовжує протистояти російській агресії в кіберпросторі.


Знайшов, підлетів і влупив. Найкращі операції ударного дрона R18 за 4 місяці

Організація “Аеророзвідка”, яка вже 8 років співпрацює з українським військом, підготувала відеоролик, в якому зібрала ТОП-вдалих операцій від початку повномасштабного вторгнення Росії за участі дрона-бомбардувальник R18. «Аеророзвідка завжди за колаборацію! Лише вона дозволяє досягти синергії та перемогти ворога. На цьому відео – найяскравіші моменти вдалих операцій дрона-бомбардувальника R18 з 24 лютого 2022 року і до сьогодні, в яких брали участь підрозділи різних сил безпеки та оборони – Служби безпеки України, Головного управлінням розвідки, Міноборони, Нацгвардії, Сил спеціальних операцій та багато інших», – йдеться у дописі на фейсбуці. «Аеророзвідка» – це недержавна організація, яку створили волонтери Майдану та ITівці ще у 2014 році. Від початку війни на сході України допомагає українським військовим проводити розвідку повітрям. Окрім дронів спостереження та розвідки, в арсеналі «Аеророзвідки» з’явилися й дрони-бомбардувальники – октокоптери R18, R18 – октокоптер, тобто дрон вертикального зльоту та посадки, який має вісім підйомних гвинтів, та може нести декілька кілограмів корисного навантаження. R18 – повністю кастомна модель, створена в Україні силами «Аеророзвідки» з використанням вітчизняних та імпортних компонентів. R18 має радіус дії 4 км, може знаходитися в повітрі близько 40 хвилин і головне, може нести 5 кг вільнопадаючих бомб. У якості бомб використовуються радянські кумулятивні протитанкові гранати РКГ-3, або створені на їх основі зброярами Заводу «Маяк» бомби РКГ-1600. Дрон R-18 здатен нести дві бомби/гранати та скидати їх з висоти 100-300 м, зависнувши над ціллю. З використанням бомби РКГ-1600 дрон R18 може уразити ціль у радіусі 1 м з висоти 300 м.